Makale Listesi
Popüler Makaleler Entamed Klinikleri


All on Four İmplant Konsepti

All on Four konsepti 4 implant ile tam çene sabit protez yapımını ifade etmektedir. Çoğunlukla 48 saat içerisinde hastaya daimi protezi yapılan bu sistem yoğun iş yaşantısı, yeterli zamanı olmayan hastalar ve sağlık turizmi hastaları için ideal tedavi yöntemidir.

6702 Kez izlendi

Braket Çeşitleri

Metal, seramik ve plastik braketslerden birini seçebilirsiniz. Ama ortodontik tedavi genelde paslanmaz çelik braket kullanarak yapılır. Seramik ve plastik braketler genelde estetik sebeplerden tercih edilirler, fakat tedavinin sonuna plastik braketler lekelenmiş ve rengi atmış olabilir.

5954 Kez izlendi

Ortodonti Tedavi Yöntemleri

Temel olarak iki çeşit ortodontik tedavi yöntemi var diyebiliriz. Kişinin kendisinin takıp çıkarabileceği hareketli aygıtlar ve doktor tarafından dişlere yapıştırılan sabit aygıtlar var. Bunlar da kendi içinde alt guruplara ayrılabiliyor. Örneğin hareketli aygıtlar: tedavi amaçlı veya tedavi sonrası pekiştirme tedavisi amaçlı olabilir.

5171 Kez izlendi

İmplant Yapım Aşamaları?

İmplant yapımı iki aşamadan oluşur. Birincisi cerrahi aşamadır. İmplant alt yepısı çene kemiğine yerleştirilir. Daha sonra 2 -6 hafta arasında bekleme süresi vardır. Bu sürede kemik ile implant arasına kemik oluşumu meydana gelir. Üst yapının yapılması ise bir hafta kadar süre alır.

4910 Kez izlendi

Inlay-Onlay Dolgular

​Koyu metal amalgam dolgular zaman içinde aşındıklarından değiştirilmeli gerekir; ayrıca dişin çatlayıp ayrılmasına neden olabilirler.

4895 Kez izlendi

Kemik Greftleri (Bone Greft)

İmplant yerleştirmek için kemik yapınız belli miktarda ve kalitede olması gerekir. Eğer istenilen yapıda değilse kemiğiniz kemik greftleri denilen materyallerle implant yapımına hazır hale getirilir.

4708 Kez izlendi